До істоків історії...
До істоків історії...

Поділитися новиною:

До істоків історії...

Обговорення історичної події - повстанський рух Холодного Яру.

Шкільний день 12 лютого для старшокласників Куп’янської ЗОШ № 6 завершився непересічною подією. Усі бажаючі були запрошені до спілкування з представниками Руху Захисту Української Мови, громадської організації НВР «Правий сектор», учасниками вокального гурту "Гайдамаки" та взагалі цікавими й захопленими рідною історією людьми: Борисом Григоровичем Неїло, Анатолієм Стельмахом, Володимиром Гармашем, Валентиною Чернявською.
На цей раз темою для обговорення була дуже важлива історична подія - повстанський рух Холодного Яру. Неодноразово це місце ставало осередком визвольної боротьби українців: У ХVIII столітті тут піднімали повстання гайдамаки, після Першої світової війни, разом зі спробами УНР здобути для України самостійну соборну державу, повстанці проти загарбників утворили тут Холодноярську республіку (1919-1922), яка героїчно воювала на кілька фронтів, а переважно проти совєтів, під чорним прапором з написом "Воля України, або смерть".
На початку заходу Борис Григорович Неїло передав у дарунок школі серію книжок з означеної теми, які допоможуть учням глибше зрозуміти, що ж насправді відбувалося сто років тому на українських землях, зробити власні висновки, провести паралелі із сучасністю.
Першою серед учнів виступила Торубарова Поліна (9-Б) з повідомленням «Холодний Яр. Історична й географічна довідка». Поліна представила присутнім свою роботу – малюнок, присвячений героїчним сторінкам історії Холодного Яру. Учениця 10-А класу Деменкова Аліна ознайомила присутніх з основними етапами формування Холодноярської республіки. Інформацію про отаманів Холодного Яру представила вчителька історії Саяпіна Тетяна Володимирівна.
Учням, які підготували повідомлення, були презентовані книжки Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр».
Зацікавлено слухали учні виступи Бориса Григоровича Неїло, що познайомив присутніх з оглядом літератури з означеної теми, а також розповів, якою зброєю воювали повстанці; Анатолія Стельмаха, який надав інформацію про сторінки визвольної боротьби українців, пов’язані з урочищем Холодний Яр; Володимира Гармаша, що продемонстрував історичні мапи часів визвольних змагань українців й процитував вірш Тараса Шевченка «Холодний Яр»; Валентини Чернявської, яка провела своєрідну віртуальну екскурсію стежками сучасного комплексу «Холодний Яр», акцентувавши увагу на важливості збереження історичної спадщини власного регіону.
Подібні зустрічі не залишають байдужим нікого, спонукають до пошуку відповідей на хвилюючі запитання, бажання брати приклад з українців, які мали силу духу й боролися за волю рідної країни.

Автор: Ланевська Т.Ю., вчитель історії та правознавства                              Фотоматеріали: Торубарової Я.О.

Альбом: Альбом: Альбом: Альбом: Альбом: Альбом: Альбом: Альбом: Альбом: Альбом: Альбом: Альбом: Альбом: Альбом: Альбом:
Web-адреса: zosh6.kupyansk.info/news/id/5186 | Переглядів: 136Дата публікації: 22:10 12.02.2018
Директор школи

Лакішек Людмила Олександрівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Дистанційне навчання
Оздоровчий табір "Веселка" 2016/2017
Оздоровчий табір "Веселка" 2017/2018
Посилання
 
Пошук