Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
 Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Поділитися новиною:

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня 2017 року наші учні взяли участь у Всеукраїнському телемості "Голокост - уособлення людських страждань та абсолютного зла через призму подій в рідному краї".

27 січня 2017 року у ЗОШ № 6 відбувся надзвичайно цікавий захід: вперше серед шкіл міста наша школа взяла участь у Всеукраїнському телемості "Голокост - уособлення людських страждань та абсолютного зла через призму подій в рідному краї".  

У телемості взяли участь:

ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 (м. Куп’янськ),

гімназія № 7 з поглибленим вивченням англійської мови (м. Одеса),

гімназія № 127 (м. Кривий Ріг),

КЗШ № 114 (м. Кривий Ріг).

27 січня на державному рівні Україна відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Рішення щодо призначення 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту було прийняте 2005 року Генеральною Асамблеєю ООН.

Цю дату було обрано тому, що в цей день 1945 року найбільший нацистський табір смерті в Освенцимі – Аушвіц-Біркенау  був звільнений Радянською Армією.         

Виступ нашої команди розпочав учень 11-А класу Данил Гринько, який розповів про окупацію нацистами Харківщини, злочини проти єврейського населення та Харківський судовий процес над нацистськими злочинцями, що розпочав свою роботу за 705 днів до загальновідомого Нюрнберзького процесу. Президент школи, учень 11-В класу Лев Яценко надав змістовну інформацію щодо єврейського гетто в районі бараків Тракторного та Верстатобудівного заводів, куди зганяли цілі сім’ї євреїв, а також продемонстрував фото експонату «газвагену» Харківського Музею Голокосту. Продовжив доповідь учень 11-В класу Влад Ілюшин, який згадав про зондеркоманду 4а на чолі з Блобелем – головних організаторів єврейських розстрілів у Харкові. Учениці 10-Б класу Маргарита Антоненко і Олена Ляшенко поділилися життєвими історіями рятування євреїв Харківщини та розповіли про Праведників народів світу. Учениця 8-Б класу Поліна Торубарова продемонструвала останній малюнок із серії робіт, присвячених подіям Голокосту і Другій світовій війні.

Учні підібрали листівки, плакати, фото музейних експонатів. Спілкування вийшло дуже цікавим і плідним. Одесити навіть продемонстрували єврейський танок та міні-інсценування історичних епізодів часів Голокосту. Учні з Кривого Рогу розповідали історії про Праведників народів світу, декламували вірші Ліни Костенко.  

Уважно, в повній тиші слухали учні доповіді один одного, а потім висловлювали свої думки з приводу слів польського історика-дослідника Г.Мотики "Є ситуації, коли не можна мовчати, оскільки той, хто має можливість протестувати і цього не робить, показує тим самим,що погоджується".  Зовсім не дитячі роздуми лунали з чотирьох екранів, застерігаючи від повторення трагедії у майбутньому: неприпустимо, щоб сім`ям коли-небудь знову довелося пережити злодіяння, подібні тим, які творилися під час Голокосту. Лише спільними зусиллями, небайдужістю, проявами милосердя можна запобігти геноциду і покласти край безкарності.

 

Альбом:  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту Альбом:  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту Альбом:  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту Альбом:  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту Альбом:  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту Альбом:  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
Web-адреса: zosh6.kupyansk.info/news/id/1885 | Переглядів: 177Дата публікації: 00:21 28.01.2017
Директор школи

Лакішек Людмила Олександрівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Дистанційне навчання
Оздоровчий табір "Веселка" 2016/2017
Оздоровчий табір "Веселка" 2017/2018
Посилання
 
Пошук